خانه وبلاگ ویروس شناسی محیط انتقال ویروس(vtm)

محیط انتقال ویروس(vtm)

محیط انتقال ویروس (vtm)

خصوصیات یک محیط VTM مناسب چیست

محیط انتقال ویروس(vtm) غنی از مواد مورد نیاز برای پایداری ویروس است. این محیط ها برای تعداد زیادی از ویروس ها مشترک هستند.

مصارف محیط های انتقال ویروس ها VTM:

۱-  حمل و نقل ویروس

۲- نگهداری طولانی مدت نمونه های بالینی

۳- انتقال SARS-CoV-2 عامل بیماری COVID-19، آنفلوآنزا انسانی H1N1 و ویروس های تنفسی دیگر

معمولا این محیط انتقال ویروس(vtm) به صورت استریل در یک لوله پلاستیکی درب پیچ دار  است.

حجم های مختلفی از این محیط در بازار وجود دارد.

فالکون های موجود ۵، ۱۰ و ۱۵ میلی لیتری می باشد.

به منظور بررسی عدم تغییر pH معمولا از معرف های رنگی استفاده می شود.

خرید محیط انتقال ویروس

محیط انتقال ویروس کرونا

امروزه جهان درگیر بیماری تنفسی CoVID-19 با عامل ویروسی  SARS-CoV-2 است. تشخیص سریع و صحیح این بیماری با تکنیک های مولکولی صورت می گیرد. تشخیص کویید ۱۹ در آزمایشگاه های مورد تائید وزارت بهداشت انجام می شود. انتقال ویروس و نگهداری نمونه اولین اقدام در تشخیص درست کرونا ویروس است. ویژگی های منحصر به فردی دارد.

نمونه بردارى در بیمارى هاى ویروسى تنفسى مانند CoVID-19 و آنفلوآنزا به وسیله سواب است. انتقال نمونه ها با محیط انتقال انجام مى شود. محیط انتقال ویروس در ویال استریل جهت جلوگیری از خشک شدن سواب و از بین رفتن نمونه ویروسى استفاده مى شود.

تشخیص موفق و با کیفیت تا حد زیادی به کیفیت نمونه و شرایط انتقال آن به آزمایشگاه بستگی دارد. بنابراین با این اقدام خطای پیش آزمایشگاهی (Pre-Analytical) به طور معنی داری کاهش پیدا می کند. به همین منظور طبق توصیه های WHO و CDC نیاز به محیط های غنی حمل نمونه ویروس (Viral Transport Medium) می باشد. از این رو شرکت سنا تشخیص آزما (STA) اقدام به تولید کیت VTM، نموده است. و این محصول با کیفیت را در اختیار نظام سلامت کشور و اهداف تحقیقاتی قرار داده است.

پست مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *